A fizikoterápia segítségével elkerülhetjük vagy csökkenthetjük a gyógyszeres kezeléseket, testünk energiáit felhasználva tudunk elindulni a gyógyulás útján. A fizikoterápia segítségével főleg különféle mozgásszervi, idegrendszeri, illetve keringési panaszokat tudunk hatékonyan kezelni. A fájdalom ellen tehát nem csak a gyógyszerek léteznek, a fizikoterápia segítségével csökkenthetjük például a gerincfájdalmainkat, ideggyulladásokat, de hasznos lehet fejfájások vagy éppen a Parkinson-kór kezelésére.
Széles felhasználási lehetőségek és kiváló szakemberek várják a Lifemed-nél. Válassza ki, hogy milyen típusú terápiára lenne szüksége. Akkor sincs gond, ha nem tudja eldönteni, vegye fel velünk a kapcsolatot és munkatársaink a segítségére lesznek.
Fizikoterápia
Tekintse meg fizikoterápiás kezeléseinket és vegye fel velünk a kapcsolatot vagy foglaljon időpontot
Ellentétben a hagyományos elektroterápiával, mely az ideg-izom egységre hat, a HIVAMAT, azaz a mélyoszcillációs készülék a kezelt terület egy egyedülálló, nagyon mélyreható, tartós hatású rezonanciarezgése által működik.
A nyirokrendszer felelős a szövetek közötti folyadéknak a szövetekből való eltávolításáért.
Mivel az élő sejteknek magas a víz- és iontartalma, elektromos vezetőként viselkednek, és az elektromos áram különböző változásokat hoz létre működésükben.
Az ultrahang az emberi fül számára nem hallható hangtartomány. Az ultrahangot vizsgálómódszerként is használjuk.
A lágy lézerterápia kis energiájú infravörös lézersugárral történik mely számos pozitív biológiai hatással bír.
Különféle fizikai energiák a gyógyászatban is jól hasznosíthatók, ilyenek például a lökéshullámok, melyek tulajdonképpen nagy intenzitású hanghullámok.
A mikrokeringés az emberi vérkeringés legfontosabb része, amely a legkisebb vérerek, a hajszálerek szétágazó hálózatában játszódik le.
A fizikoterápia tehát egy valóban nagy segítséget nyújtó elem a kóros tünetek mérséklésére a nélkül, hogy nagyobb fizikai behatást kellene tegyünk. Tudjuk jól, hogy az egészsége Önnek a legfontosabb, így most összeszedtük a legfontosabb kérdéseket, amelyek felmerülhetnek első körben a kezeléssel kapcsolatosan. Amennyiben nem kapna választ kérdéseire, keressen minket bizalommal elérhetőségeink egyikén!
Gyakran ismételt kérdések a fizikoterápiával kapcsolatosan
Hatásos a fizikoterápia?
Ez egy sokrétű kérdés. Maga a fizikoterápiás kezelések hatásossága bizonyított. Viszont befolyásolja betegségünk és annak súlyossága a hatásfokot. Amennyiben szakorvosunk döntése alapján önnek hatásos lehet a fizikoterápia, akkor mindenképp érdemes elkezdenie a kezelést, mert hosszú távon jótékony hatással lesz.
Már az első alkalommal kezdődik is a terápia?
Általában nem. Először fontos tudnunk az előzményeket, miért is jelentkezik fizikoterápiára. Miután a vizsgálatokkal meggyőződtünk arról, hogy orvosilag indokolt a kezelés, a továbbiakról a fizikoterápia vezetője fogja tájékoztatni.
Mindenkinek jó a fizikoterápia?
Nem. Minden esetben szakorvos általi javaslattal lehet csak részt venni a terápián, mivel először a legfontosabb, hogy megtudjuk mi az oka a tartós fájdalomnak.
Mi a különbség a fizikoterápia és a fizioterápia között?
Gyakran felmerülő kérdés a kettő közti különbség. A fizioterápia minden olyan terápia, amely természetes hatásokkal gyógyít. Tehát ilyen kezelés során nem használnak semmilyen gyógyszeres megoldást, csak a természet energiával gyógyítanak.
Fizikoterápiánál viszont mesterségesen előállított energiák segítik a gyógyulást. Ez történik a mélyoszcillációs terápiánál, nyirokmasszázs terápiánál, elektroterápiánál, ultrahang terápiánál, lökéshullám terápiánál vagy a BEMER terápiánál.
Miben fog nekünk segíteni a fizikoterapeuta?
A fizikoterapeuta feladata, hogy a megállapított és kivizsgált fájdalmakat megszűntesse. Felismeri a problémákat és segít hosszú távon megoldást találni például a hátfájásunkra. Széles megoldó kulcs van a kezében a különböző fájdalmak kezelésére.
A fizikoterápia a konkrét megoldás a problémáimra?
A fizikoterápia egy kiegészítő kezelés, amely arra jó, hogy a fájdalmakat csökkentse, viszont a konkrét betegséget nem szűnteti meg. Tehát egy fontos, de ne az egyetlen megoldásként gondoljunk a terápiára.
Milyen előnyei vannak a fizikoterápiának?
Számtalan előnye van, de három dolgot érdemes kiemelni:
1, Kíméletes: minimális fizikai behatás szükséges hozzá és közben látványos eredmények érhetőek el.
2, Természetes: olyan megoldások vannak a terápiában, amelyek a természet megoldásait részesítik előnyben.
3, Nem szükséges gyógyszert szedni: a gyógyszer hanyagolásával számtalan mellékhatástól óvhatjuk meg szervezetünket.